İbrahim Aydın son yolculuğuna uğurlandı

Anavatan Partisi’nin Biga İlçe Teşkilatı kurucularından Hacı İbrahim Aydın, son yolculuğuna uğurlandı.

ÇOMÜ’nün eski rektörü Ramazan Aydın’ın amcaoğlu da olan Bigalı hayırsever iş adamı Hacı İbrahim Aydın geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yummuştu. Çanakkale için birçok işe imza atan Aydın, bugün memleketi Biga’da son yolculuğa uğurlandı. Aydın’ı son yolculuğuna yakınları, sevenleri ve Çanakkaleliler yalnız bırakmadılar.

Hacı İbrahim Aydın’ın cenazesi, Biga İdriskoru köyünde bulunan ve Aydın’ın abisi tarafından yaptırılan Nedim Aydın camiinden kaldırıldı. Düzenlenen cenaze törenine, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Cumhur Ersümer, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, geçmiş dönem CHP Çanakkale Milletvekili Ahmet Küçük, geçmiş dönem AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Müjdat Kuşku, eski DYP Milletvekili Nevfel Şahin, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, geçmiş dönem Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, geçmiş dönem AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, ANAP eski İl Başkanı Yaşar Demircan, eski ANAP İlçe Başkanları, Demokrat Parti İl Başkanı Nail Babacan, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Keskiner, Biga Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şadan Doğan, Çanakkale’nin tanınmış iş adamlarından Göksel Korkmaz, İsmet Muhtaroğlu ve Mehmet Ünal da katıldı. Aydın sevenlerinin arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Aydın’ın cenaze töreninde konuşan Mustafa Cumhur Ersümer, “Bugün sözün bittiği yer. Bir şey söylemek çok zor. Çanakkale’nin her yerinden insan var burada. Türkiye’nin her yerinden de

Yine bakıyoruz burada bütün siyasi partilerin temsilcileri var. Hacı İbrahim ağabeyimiz, çok toparlayıcı bir insandı. Örnek ve hayırsever bir insandı. Çok iyi bir babaydı, çok iyi bir dedeydi. Dürüst, çalışkan biriydi. Bir insanı tarif ederken söyleyebileceğiniz bütün iyi özelliklere sahip bir insandı. Benim de çok iyi dostumdu. Can dostumdu. İyi günümde, kötü günümde hep ilk arayan O’ydu. Her derdimi, tasamı kendisiyle paylaşabilmenin hep onurunu yaşadım.

Yeri doldurulmayacak can dostumu kaybettim. Ailenin kalanına o yattıkça Allah uzun ömürler versin.

Evlatları ve torunları ona layık insanlar oldu. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, hepimizin başı sağ olsun.” dedi.

Güngör YıldızWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com