Dönem baskısı plaklar retroseverlerin merceği altında…

Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde başlayan kitap günlerinde en çok ilgiyi dönem baskısı plaklar görüyor. Özellikle 60’lar, 70’ler ikinci el plakları Retro severlerin de merceği altında… Etkinliğin müzik stant koordinatörü Hüseyin Tanrıkulu da plaklara olan rağbetten memnuniyet duyduğunu ifade ederek “İnsanlar plağı dekor amaçlı dahi satın alıyor” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Türkan Saylan Tesisleri’nde gerçekleştirilen kitap günleri, Çanakkalelilerin yoğun ilgisi altında devam ediyor. Pek çok kitabevinden önemli seçkilerin yer aldığı etkinlikte, en çok ilgiyi ise dönem baskısı plaklar görüyor.

Etkinliğin müzik standından sorumlu Hüseyin Tanrıkulu da, vatandaşlardan gelen böylesine bir rağbetin sebebini son dönemde retroya olan merak olarak açıklayarak şöyle konuştu:

“En çok ilgiyi dönem baskılı plaklar görüyor”

“Burada bütün sattığımız ürünlerin hepsi sıfır, kitaplar da dahil… Ama plaklarda fark şu, rağbet gördüğünden dolayı 2’nci el plaklarımız çok daha fazla. Sıfır plaklar da var, bunlar yeni baskılar ama ikinci elleri, yani dönem baskıları bulmak zor olduğu için biz daha çok bunları bulundurmaya çalışıyoruz ki, talep neye ise biz onu karşılayalım.”

“Dekor amaçlı dahi plak satın alıyorlar”

“İnsanlar, kullanmayacaklar da olsalar dekor olsun diye bile alıyor. Çünkü hakikaten son yıllarda retroya, vintage’a fazla rağbet olduğu için plaklar da dekor olarak bile olsa yerini buluyor bir şekilde. Biz de böylesine bir ilgiden oldukça memnunuz.”

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com