“Bize moral ve motivasyon lazım!”

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni dün gerçekleşti. Gerçekleşen törende konuşan ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat yapmış olduğu konuşması ile dikkat çekti. Prof. Dr. Murat yaptığı konuşmasında, “Araştırma Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Akademik birimlerimizi önemli ölçüde tamamladık. Bize moral ve motivasyon lazım” dedi. Öte yandan akademik yılın açılış töreninde, 27. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a ÇOMÜ Senatosu kararı ile fahri doktorası takdim edildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin 2019-2020 Akademik Yılı açılış töreni, dün saat 15.00’te Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Gerçekleşen törene, 27. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Vali Orhan Tavlı, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

ÇOMÜ’nün kurucu rektörü Mete Tunçoku’ndan sonra, kampüs üniversitesinden, öğrencilerden ve akademiden söz eden ikinci rektör olan Prof. Dr. Sedat Murat’ın konuşması dikkat çekti. Araştırma Üniversitesi olma yolunda yoluna emin adımlarla devam eden ÇOMÜ hakkında önemli açıklamalarda bulunan Rektör Sedat Murat, “Araştırma Üniversitesi olma hedefi koyduk. Allah’ı izni ile bunu başaracağız” dedi.

 “Akademik birimlerimizi önemli ölçüde tamamladık”

Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, ÇOMÜ’nün artık araştırma üniversitesi olma yolunda emin adımlar attığına değindi ve akademik birimlerimizi önemli ölçüde tamamladık ifadesinde bulundu. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Ülkesine, vatanına, milletine, değerlerine sadakat bizim rehberimiz olacaktır. Bu rehber doğrultusunda biz bir hedef koyduk. Üniversitemizin potansiyelini düşünerek biz araştırma üniversitesi olacağız hedefini koyduk. Allah’ın izni ile biz bunu, bu dönemin sonunda başaracağız. Biz bu heyecanla, bütün akademik birimlerimizi önemli ölçüde tamamladık.

“Bize biraz moral ve motivasyon lazım”

Bin 800 öğretim üyemizle hedefimizi inşallah gerçekleştireceğiz. Bize moral ve motivasyon lazım. Bütün bilgi birikimimi, tecrübelerimi bu üniversiteye vermeye adadım, yemin ettim” dedi.

“ÇOMÜ ülkemizin köklü üniversitelerinden birisidir”

Vali Orhan Tavlı gerçekleştirmiş olduğu konuşmasında, ÇOMÜ’nün Türkiye’nin önemli üniversitelerinden birisi olduğuna değindi. Vali Orhan Tavlı, “Tarihi, doğası ve kültürel zenginlikleri ile göz dolduran ilimizin değerlerine değer katan, bilim ve eğitim dünyamızı aydınlatan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sorumlulukların bilincinde, birçok bölümü bünyesinde barındıran, ülkemizin köklü üniversitelerinden birisidir. Bugün üniversitemiz yaklaşık 50 bin öğrencisi ile genç ve dinamik bir bilim yuvası olarak, ülkemizin hizmet ordusuna nitelikli gençler yetiştirmektedir” açıklamasında bulundu.

“Şükranlarımı sunuyorum”

Fahri Doktora töreni sonrasında doktorasını, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat’tan alan, 27. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitemizin şahsıma gösterdiği kadir şinaslık ve fahri doktora için başta muhterem rektörümüz Prof. Dr. Sedat Murat beyefendiye, onun şahsında senatonun değerli üyelerine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com