Ralli Fırtınası başlıyor

Dünyanın sayılı Ralli organizasyonlarının arasında yer almaya aday olan ve hali hazırda bilinirliğini bir hayli arttıran Baja Troıa Turkey için artık sadece 24 saat kaldı. Çanakkale’de 3 gün sürecek olan Ralli fırtınası yarın start alıyor.

Çanakkale kültür ve turizm faaliyetlerinin yanı sıra önümüzdeki üç gün boyunca sportif faaliyetlerle anılacak. 5 organizatör ülkenin katıldığı, 6 ayaklık Uluslararası, Off-Road yarış serisi East European Tout Terraın Serıes’in, 5. Ayağı olan Baja Troıa Trukey, 17-20 Ekim tarihleri arasında Çanakkale’de koşulacak. Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi heyecanlı geçmesi beklenen ve Türkiye’de organize edilen ralli turnuvası olması bakımından önem arz eden Baja Troıa’nın startı yarın verilecek.

Farklı Avrupa ülkelerinin takımlarının katılacağı Baja Troıa, uluslararası ralli organizasyonu olması bakımından Çanakkale için bir değer konumunda bulunuyor. Yunanistan, İtalya, Romanya, Bulgaristan gibi ülkelerin takımlarının katılımları ile uluslarası çapta gerçekleşecek Baja Troıa, üç gün boyunca Çanakkale’de takip edilecek.

Özellikle İtalyanlar arasında ilgi çeken Baja Troıa, İtalyan ralli takımlarının ısrarla katılım sağlayacakları bir organizasyon olarak öne çıkıyor. Tüm dünyada tanınan İtalyan Ralliart takımı bu senede Çanakkale’ye 10 aracı ile gelerek yarışta yerlerini alacaklar.

Çanakkale’de ralli rüzgarı için geri sayım tam anlamıyla başladı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com