İKİ ARDA

Arda’lardan birisin biliyorsunuz. Babaların, çocuklarına ismini verdiği futbolcu. Dünyanın en iyi takımına transfer oldu. Ancak karakteri ve yaramazlığı sebebiyle geri dönmek zorunda kaldı. Skandalları ile magazin gündeminin sermayesi oldu. Elin, evli barklı hanımına yaptığı taciz ile gündeme geldi. Belinde silah kabadayılığa özendi. Şeyh Edebali’nin dediği gibi “Bazıları vardır; sabah güneş ile doğar, akşam güneş batımı ile kaybolur.” İşte bu şöhreti hazmedemeyen sporcumuz da böyle oldu. Aslında ikinci Arda ortaya çıkmasa, bu eleman kimseni aklına gelmeyecekti. Çünkü unutuldu gitti. Zaten oynadığı futbol da bir şeye yaramıyor. Şimdi babalar böyle birisinin ismini çocuklarına verdikleri için pişman olmuşken, ikinci Arda’yı tanıyınca mutlu oldular. Peki kim bu ikinci Arda? Buyurunuz.

BU ARDA BAŞKA

Bu Arda, başka Arda… Hepimizi mest etti. Rol modeli olması gereken Arda bu Arda… Kim Milyoner Olmak İster’in ülkemizdeki ilk milyoneri Arda Ayten’den söz ediyoruz. Geçen sezon 1 milyonluk soruyu görmeye hak kazanmıştı ve program sezon finali yapmıştı. Cumartesi yeni sezonun ilk bölümüyle ekrana geldi yarışma.

Arda’nın 12. soru olan final sorusunu görmesi kadar sorunun kendisi de çok konuşuldu. Arda Ayten’e yönetilen soru şu şekildeydi: “On kıtadan oluşan İstiklal Marşı’nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerinden daha az geçer?” İstiklal Marşı’nı defalarca okuyarak parmaklarıyla tek tek kelimeleri saydı. Onunla birlikte hepimiz tekrar tekrar İstiklal Marşı’nı okuduk “Kan”, “toprak”, “yurt” ve“vatan” şıkları arasından sonunda “toprak” diyerek doğru cevabı verdi… Ve doğru cevapla birlikte tüm Türkiye sevindi bu genç adamın başarısına…

Başarısının arkasında okumayı çok sevdiği kitapları vardı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde tıp okuyan 19 yaşındaki Arda, “Param olmadığı için senede sadece 150 kitap okuyabiliyorum!” dedi. Bu lafın şahaneliğine bakar mısınız?

Demek ki imkânı olsa, parası olsa daha fazlasını okuyacak.

Helal olsun ona! Karşılaştırmalı olarak iki Arda’yı yazdık. Hangisi daha başarılı? Onu ayakta ve yürekten alkışlıyoruz!

Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com