Reşat Tabak mezarı başında anıldı

Çanakkale’de 1968-1980 yılları arasında üç dönem üst üste belediye başkanlığı görevini yürüten Reşat Tabak, vefatının 32. Yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Dün saat 15.00’te eski mezarlıkta gerçekleşen anma programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye personelleri ve Reşat Tabak’ın oğlu Nejat Tabak katıldı.

“Dürüstlüğü be çalışkanlığı ile ön plandaydı”

Duaların okunduğu anma programının sonuna konuşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Reşat Tabak bir emekçiydi, bir ustaydı. Bir tamirhanesi vardı. O usta iken tabi aynı zamanda siyasetle ve toplumsal konularla da ilgileniyordu. Arkadaşlarının ve partinin desteği ile burada seçimi kazandı. Herkes Reşat usta ne yapacak diye merakla bekliyordu. Reşat usta, Çanakkale’ye çok güzel şeyler yaptı. Bir kere sosyal demokrat belediyeciliğini getirdi. Hep halktan yana tavır aldı. Dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile hep ön plandaydı. Günlerce Ankara’da otel odalarında, bakanlıklardan bir şeyler koparabilir miyim diye yattı.

“Bozulan belediye araçlarını kendisi onarırdı”

Büyük fedakarlıklarda bulunuyordu ve ustalığını belediye hizmetine de verdi. Bozulan belediye araçlarını kendisi onarırdı. Örnek bir kişilik olarak hep karşımızdaydı. Maalesef 80 faşist darbesi sonucunda görevden uzaklaştı. Bu noktada Belediye Başkanlığı süreci tamamlanmış oldu. Onun birikimlerinden ve akıllarından hep faydalandık” açıklamasında bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com