Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği: “Zaman, bir olmanın, birlikte olmanın zamanıdır!”

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Barış Pınarı Harekatı’na desteğini açıklayarak “Zaman, bir olmanın, birlikte olmanın, tek yürek, tek ses olmanın zamandır. Bizler, ilimiz esnaf ve sanatkarlarımızın temsilcileri olarak devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, yayınladığı açıklamayla Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na destek verdiğini açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Devletimizin aldığı kararı destekliyoruz”

“İlimiz esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak, şu an ilk önceliğimiz, devletimizin şanlı ordusunun beş gün önce Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı’dır. Ülkemizin harekattaki amacının sınırlarımızın güvenliğini sağlamak, ülkemiz ve diğer bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır. Devletimizin bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DAEŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek Suriye Halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler, ilimiz esnaf ve sanatkarlarımızın temsilcileri olarak devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Bu hususta Esnaf Teşkilatlarımıza düşen görev olursa Devletimizin emrindeyiz. Zaman, bir olmanın, birlikte olmanın, tek yürek, tek ses olmanın zamandır.”WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com