İl başkanları kendi derdine düştü

Çanakkale’de siyaset yapan partilerin il başkanları, kentte olup biteni bırakıp; kendi dertlerine düştü. Niçin partilerin il başkanları kendi aralarında anlaşıp, ortak bir milli duruş mitingi yapmıyorlar? Cumhur ittifakının il başkanları, kente yapılan hizmetleri anlatacaklarına, sosyal medyadan eleştirilere yanıt veriyor.

İktidar partisinin temsilcisi AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ara sıra saman alevi gibi yanıp sönerken, sadece siyasi demeçlerle koltuğunu korumaya çalışıyor. Göreve yeni atanan Cumhur ittifakının diğer ortağı MHP İl Başkanı ise çevresini ve bürokrasiyi tanımaya başladı. MHP İl Başkanı’nın sendikaların dışında da siyaset yapılacağını bilmesi gerekiyor. Başkanlar susunca yönetimlerin de kendi içine kapanıp, Ankara’dan vekillerin gelmesini bekler görüntüsünde olduğu gözleniyor.

Cumhur ittifakı için hizmetleri anlatmak İl Başkanlığından çok daire müdürlerine bırakılmış durumda. İl başkanı ve ilçe başkanları yapılan hizmetleri halka anlatmayınca devreye daire müdürleri girmek zorunda bırakılıyor. Susan, sessiz kalan başkan ve yönetimler durum böyle olunca da Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın yönetimlere ve partililere siyaset yapma alanı bırakmadığı yönünde dedikodu yapmaya başlıyorlar.

Asker savaşa gittiğinde siyaset izne çıkar

Cumhuriyet Halk Partisi’nde durum çok daha farklı. Bu partide görev yapan üst düzey yöneticiler, memleketin sorunlarını belediye başkanına bırakıp, kendileri de parti içi egemenliği nasıl ele geçiririz hesabını yapıyorlar. CHP’deki tek dert “Yeşil vadiyi” kimin alacağı. Nasıl olsa Çanakkale halkı seçimlerde AK Parti’ye oy vermiyor. Biz ne yapsak seçimi alıyoruz, anlayışı dışarıya dönük değil içeriye dönük siyaset yapmalarını gündeme getiriyor.

Ordumuzun Suriye sınırında terör örgütü üstüne gittiği bu günlerde siyasi partilerin il başkanları, niçin bir araya gelip, ortak bir miting yapmıyorlar? Çanakkale, yurt savunmasının ön sözünün yazıldığı kenttir. Valisi-Belediye Başkanı, sivil toplum örgüt temsilcileri ile yurdun en batısından, medeniyete en yakın sınırdan böyle bir hareket başlatsalar iyi olmaz mı? Ankara’da mecliste bulunan vekillerimiz buna tam destek verir. Kendi iç meselelerini sonra kaldığı yerden devam ettirsinler. Ekonomik savaşı da, siyasi savaşı da ancak birliktelik kazandırır.

Güngör Yıldız

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com