Gölge Kitabevi’nden çocuklara ‘Askıda Kitap’!

Gölge Kitabevi’nde uygulanmaya başlanan ‘Askıda kitap’ ile çocuklar hem farklı kitapları ücret vermeden edinip okuyor hem de ‘takas’ sistemi ile paylaşmayı öğreniyor.

Tarla Sokak’ta bulunan Gölge Kitabevi’nin işletmecisi Duygu Dündar, küçük çocukların kitap okumaya özenmesi, takas ve paylaşım duygusunu öğretmesi amacıyla oldukça beğenilen bir uygulamaya imza attı. Süslemesini kendi yaptığı sevimli raflarla ‘Askıda Kitap’ uygulamasını başlatan Dündar, çocukların kitap okurken aynı zamanda da birbirleriyle paylaşımda bulunmasının oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

“Takası, paylaşımı öğrensinler istedik”

Dündar, gelinen son teknoloji çağında çocukların kitaptan uzak kalmamasının da altını çizerken, amaçlarının tüm çocuklara hitap etmek olduğunu belirterek şöyle konuşuyor: “Çocuklar ikinci el kitaptan çok hoşlanmıyorlar. Yeni olsun istiyorlar. Biz de böyle bir uygulama yaparak çocukların aralarında bir takasa sistemi kuralım, paylaşmayı öğrensinler, diye düşündük. İyi de dönüyor şu an. Geçen bir hocamız geldi, onun getirdiği kitaplar var, sonra bir avukat arkadaşımız var, o getirdi bir sürü kitap. Gayet iyi gidiyor şu an. Biraz eğlenceli olsun, çocukların dikkatini çeksin dedik ve sanırım başardık da!”

Duygu Dündar, kitapların tamamen ücretsiz olduğunu da belirterek okumaya hevesli tüm çocukların, yeni bir kitap getirsin getirmesin, bu uygulamadan faydalanabileceğini de sözlerine ekliyor.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com