Fen Lisesi ile ilgili dikkat çeken iddia!

Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş geçtiğimiz gün yapmış olduğu paylaşımında, Fen Lisesi ile ilgili bir iddiada bulundu. Mantaş, suç duyurusunda bulunacağız dedi.

Eğitim Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş’ın geçtiğimiz gün yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı dikkat çekti. Mantaş, Fen Lisesi’nde bir öğretmenin öğrencilere bir kitabı okumaları için baskı uyguladığı iddia etti. Said Nursi’nin Küçük Sözler kitabının öğrencilere zorla okutturulduğunu iddia eden Mantaş, suç duyurusunda bulunacağız dedi.

Eğitim İş Çanakkale Başkanı Ahmet Mantaş, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Çanakkale Fen Lisesi’nde matematik dersi öğretmeni, öğrencilerimize bu kitabı okutuyor. Okunması için öğrencilere baskı yapıyor. Öğrencilere, “Bu kitabı okuyacaksın, haftaya derste bana anlatacaksın” ifadelerinde bulunuyormuş.

Nitelikli okul uygulamasında gelinen nokta bu… Amacı yüzde birlik, ikilik dilimde olan çok başarılı öğrencileri geleceğe hazırlayıp doktor, mühendis, bilim insanı yapacak iken , Said Nursi’nin gerici kalıbına öğrencilerimiz yerleștirilmek isteniyor..Nitelikli Çanakkale Fen Lisesi’nin, sözde nitelikli matematik öğretmeni.. Matematik dersinde, matematik işlenir..
Sana ne öğrencilerin dini görüşünden, inancı, düşüncesi, hangi kitabı okuyacağından sana ne!” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com