“Katilleri tanıyoruz!”

Çanakkale Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından, 10 Ekim katliamında hayatlarını kaybeden yurttaşlarımız için anma programı ve yürüyüş tertip edildi.

10 Ekim 2015 yılında Ankara garı önünde toplanan yüzlerce vatandaşımız, o gün büyük bir şok yaşadılar. Bombalı intihar saldırısı sonucunda 109 vatandaşımız hayatını kaybetti ve o gün 10 Ekim olarak, Türkiye tarihinde yerini aldı.

10 Ekim günü, Çanakkale Emek ve Demokrasi Güçleri tarafından, katliamın yıl dönümünde, saat 18.00’de Golf Aile Çay Bahçesi’nden İskele Meydanı’na kadar yürüyüş tertip edildi. Düzenlenen yürüyüşe katılan STK’lar sonrasında iskele meydanında bir basın açıklamasında bulundular.

“Türkiye tarihinin en kanlı katliamı!”

Yapılan açıklamada, “Türkiye tarihinin en büyük kitle katliamında kaybettiğimzi bütün arkadaşlarımızı, başta Ercan Adsız arkadaşımız olmak üzere saygı ve özlemle anıyoruz. Arkadaşlarımıza olan hasretimiz, her geçen gün daha da büyüyor.

“Patlama sonrası oylarımı artıyor”

Saldırı sonrasında, “Patlama sonrasında oylarımız yükseliyor” sözleriyle hafızamızda yer eden dönemin Başbakanı, “Geçtiğimiz 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arası dönemdeki defterler açılırsa birçok siyasetçi insan içine çıkamaz” açıklamasında bulundu.

“Kaybettiklerimizi unutmayacağız!”

Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi; yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Bizler bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Kaybettiklerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız! Sorumlularını unutmayacağız, affetmeyeceğiz! Yaşasın emek, barış ve demokrasi mücadelemiz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com