Dünya kız çocukları günü kutlu olsun!

Çanakkale protokolü, Dünya Kız Çocukları Günü sebebiyle iyi dileklerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Mesajlarda önce çıkan ise kız çocukları ve tüm çocuklar için daha iyi bir dünya oldu.

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü sebebiyle Çanakkale’de protokolün önde gelen isimleri sosyal medya üzerinden mesajlarını paylaştı. Paylaşımlarda ortak dil ‘daha iyi bir dünya’ temennisi oldu.

Protokolden günün anlam ve önemine dair mesajlar…

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu “Eğitimli kızlar, güçlü toplum, sağlam gelecek! Bütün kız çocuklarımızın Dünya Kız Çocukları Günü’nu kutlar, bugüne olan farkındalığın artmasını dilerim” sözlerini kullandı.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek “İran’da futbol maçı izlemek için erkek kılığında stadyuma girmeye çalışırken yakalanan ve tutuklanan Seher Hudayari, Devrim Mahkemesi önünde kendini ateşe verdi. Hudayari, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı” şeklindeki bir haberden alıntı yaparak “Kadın-Erkek eşitliğinin olmadığı bir toplum, asla özgür değildir” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir” sözünü alıntılayarak “Onlar geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız! Daha mutlu bir dünya umuduyla Dünya Kız Çocukları Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ise “Başta Kızım İlke olmak üzere tüm kızlarımızın Dünya Kız Çocukları Günü’nü kutlarım” şeklinde konuştu.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com