Tüm Emekliler Sendikası, 7 TİP’li genci andı

Tüm Emekliler Sendikası Çanakkale Şubesi, hem 7 TİP’li gencin öldürüldüğü Ankara Bahçelievler katliamının hem de Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Behice Boran’ın 32’nci ölüm yıl dönümü sebebiyle basın açıklaması düzenledi.

8 Ekim 1978’de, Ankara’nın Bahçelievler semtinde bulunan evlerinde vahşice katledilen 7 TİP’li genç, ölümlerinin üzerinden geçen 41inci yılda ülkenin dört bir tarafında anıldı. Çanakkale Tüm Emekliler Sendikası da, Tabip Odaları Birliği, Eğitim Sen Çanakkale Şubesi ve diğer üyelerin katılımıyla saat 13.30’da belediye iş merkezinde basın açıklaması düzenledi.

“UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Açıklamada, günümüzden 41 yıl önce öldürülen ODTÜ Elektrik bölümü öğrencisi Serdar Alten, Ankara Devlet Mimarlık Akademisi öğrencisi Hürcan Gürses, Ankara İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi Gazetecilik Bölümü öğrencisi Efraim Ezgin, Hacettepe Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisi Latif Can, Osman Nuri Uzunlar, Faruk Erzan ve Salih Gevence isimli 7 TİP’li genç için ‘unutmadık, unutturmayacağız’ ifadeleri kullanıldı.

“IŞIĞI HER ZAMAN YOLUMUZU AYDINLATIR”

Öte yandan 32 yıl önce aramızdan ayrılan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı Behice Boran ise minnetle anıldı. Açıklamada, Boran için “Herkes bir ülkede doğabilir ama o toprağın gerçek sahipleri, onun için mücadele edenlerdir. Behice Boran, bu ülkenin gerçek sahiplerindendir. Bir yurtsever olarak yaşar, ‘vatansız bir yurtsever’ olarak ölür. Anısı mücadelemize dahildir, mücadelesi mücadelemizdir. Işığı her zaman yolumuzu aydınlatır” ifadeleri kullanıldı.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com