Dualarımız sizinle…

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde yer alan PKK/YPG ve Deaş terör örgütü unsurlarına karşı Barış Pınarı Harekatına Çanakkaleli siyasetçilerden de destek geldi.

Mehmetçik, Suriye’nin kuzeyinde yer alan terör unsurlarına karşı Barış Pınarı Harekatını başlattı. Tüm ülke, Türk Askeri için tek yürek olurken şehitler diyarı Çanakkale’den de harekata destek geldi. Kent protokolünün önde gelen isimleri ‘dualarımız sizinle’ diyerek harekata şu sözlerle destek verdi:

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkan Yardımcısı Bülent Turan: “Irak ve Suriye’ye asker göndermeye ilişkin yetkinin 1 yıl uzatılmasına dair Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi Genel Kurul’da büyük bir ittifakla kabul edildi. Ülkemiz ve Mehmetçiklerimiz için hayırlı olsun.”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Rabbim şanlı ordumuzun ve kahraman Mehmetçiklerimizin yâr ve yardımcısı olsun.”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: “Dualarımız, kahraman askerlerimizin burnu dahi kanamadan Barış Pınarı Harekatı’nın bir an önce başarılı bir şekilde tamamlanması için… Allah evlatlarımızı korusun, Allah evlatlarımızı muzaffer eylesin. – Kemal Kılıçdaroğlu.”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan: Fırat’ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı’nı başlatan Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Mehmetçiğimize başarılar diliyorum. Desteğimiz ve dualarımız her zaman sizlerle…

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz: “Allah Mehmetçiğimizin yardımcısı olsun. Dualarımız sizinle…”

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan: “Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için sabah namazında tüm camilerimizde Fetih Suresi okundu. Biz de harekata katılan kahraman askerlerimiz için dua ettik. Allah, kahraman Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun, Allah muvaffak etsin.”

AK Parti Çanakkale Eski Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider: “Niyet hayır, akıbet hayır. Bu bir savaş değil, barış operasyonudur. Rabbim Mehmedimizin yar ve yardımcısı olsun.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com