Tekzen transit geçiş noktası çilesi

Yeni yerleşim merkezlerinin odağı haline gelen Tekzen bölgesindeki ulaşım sorunu giderek riskli bir hal alıyor. Keza yol üzerindeki yaya geçidine rağmen pek çok araç, hızında hiçbir yavaşlama olmaksızın transit geçiyor.

Tekzen bölgesi, Çanakkale’nin son zamanlarda en çok tercih edilen yerleşim yerlerinden biri haline geldi. Şehir merkezine uzak olmasına ve ulaşım güçlüğüne rağmen, ev fiyatlarındaki uygunluk; ekonomik krizin yan etkileriyle boğuşan vatandaşı bu bölgeye çekiyor. Fakat söz konusu bölge, ulaşımın zor olmasının da dışında giderek riskli bir hal almaya başladı.

Zira yaya geçitlerinin olduğu noktalarda dahi karşıdan karşıya geçmek neredeyse imkansız. Yayalar, hızlarında yavaşlamaya gitmeyen araçlar yüzünden yolun karşısını geçerken ecel terleri döküyor. Tabii, bir çile de bundan sonrasında başlıyor. Çünkü Çanakkale’de önemli bir nüfus yoğunluğu olan bölgedeki ulaşım ağı yeterli seviyede değil. Vatandaşın beklentisine gelince… Otobüs bekleme çilesi dahi kabul edilebilir ancak can güvenliği hususu konusunda yetkililerin acil bir adım atması gerekiyor.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com