“HIRSIZ” olmadıkları anlaşıldı!

Kirazlı köyü Balaban mevkisinde geçtiğimiz ay gerçekleşen ve İl Jandarma Komutanlığı’nca gönderilen bültende “Hırsızlık” olarak yer verilen olay için Cumhuriyet Savcılığı tarafından kovuşturmaya gerek olmadığı kararı verildi. Yerel ve ulusal medyada “Hırsız” olarak yaftalanan çevreci eylemcilerin hırsız olmadıkları anlaşıldı.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından 26 Eylül 2019 tarihinde servis edilen haber bülteninde, Kirazlı Köyü Balaban mevkisinde iş yeri sahibi olan H.D. isimli şahsın iş yerinin yan tarafında bulunan ve kendisine ait olan bir traktör römorku dolusu kilit taşının çalındığını beyan ederek müracaat bulunduğu bilgisine yer verilmişti. Yapılan araştırma ve iş yeri kameralarının incelenmesi sonucunda da kilit taşlarının Kirazlı Balaban bölgesinde Su ve Vicdan Nöbeti adı altında çadır eylemi yapan D.B., B.K., O.E., E.E., M.İ. ve S.K. isimli altı şahıs tarafından çalındığı tespit edildiği ifade edilmişti.

“ÇÖP KONTEYNIRINA YAKIN ATIL VAZİYETTE DURDUĞU…”

Olayın ardından ifadeleri alınarak serbest bırakılan eylemcilerin beyanını ve kamera görüntülerini esas alan Cumhuriyet Savcısı, “parke taşlarının başkasına ait olup olmadığının belli olmadığı, parke taşlarının yol kenarında çöp konteynırına yakın atıl vaziyette durduğu” nedeniyle kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com