Çevrecilerden Hassas Davranış

12 Ekim Cumartesi Günü yapılması planlanan Kazdağları Su ve Vicdan Mitingi, Türkiye’nin Suriye harekatı nedeniyle iptal edildi.

Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’nin Cumhuriyet Meydanı’nda organize ettiği mitingini, Barış Pınarı ismiyle başlatılan operasyon dolayısıyla Türkiye’nin bulunduğu hassas ortamda gerçekleştirmeme, ileri bir tarihe erteleme kararı aldığı öğrenildi.

“RUHSAT YENİLENMEMELİDİR” 
​Su ve Vicdan Mitingi Tertip Komitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya dayanarak Suriye’ye başlatılan askeri operasyon nedeniyle Ege Marmara Çevre Belediyeler Birliği, Çanakkale Belediyesi ve Su ve Vicdan Nöbeti Koordinasyon Kurulu olarak 12 Ekim 2019 tarihinde düzenlenecek olan ‘Kazdağları Su ve Vicdan Mitingi’ yine Birliğin almış olduğu kararla ileri bir tarihe ertelenmiştir.
İnsani ve vicdani olarak almış olduğumuz miting erteleme kararı ruhsatın yenilenmesi ve madencilik faaliyetlerinin devam etmesi için bir gerekçe oluşturmamalıdır. Kirazlı Balaban’da sürdürülen madencilik faaliyetlerine derhal son verilmeli, maden ruhsatı yenilenmemelidir.”

Eylem GözeldereWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com