“Bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız!”

ÇTSO Ekim ayı Meclis Toplantısı bugün, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde saat 16.00’da başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Barış Pınarı Harekatı’nın başladığını duyurması ile eş zamanlı ilerleyen toplantıda, ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, “Dileriz Suriye’de Mehmetçiğimizin burnu bile kanamaz” dileklerinde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, sosyal medyadan harekatın başladığını duyurarak, “Suriye’nin kuzeyinde, PKK/YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı başlatılmıştır” dedi.

Günlerdir Suriye’ye yapılacak olan müdahalenin hazırlıkları sürerken, bugün harekat haberi geldi. Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyindeki terör yapılanmalarını temizlemek ve Suriye ile olan sınırımızı güvenli bölge haline getirebilmek için Barış Pınarı Harekatı’na çıktılar.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya üzerinden, twitterdan yapmış olduğu paylaşımda, harekatın resmi olarak başladığını duyurdu.

“Amacımız güney sınırında barış ve huzur sağlamaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hesabından yapılan paylaşımlarda, “Türk Silahlı Kuvvetleri’miz Suriye Milli Ordusu’yla birlikte Suriye’nin kuzeyinde PKK/ YPG ve Deaş terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir.

“Tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız”

Ülkemize yönelik terör tehdidini bertaraf edeceğiz. Oluşturacağımız GÜVENLİ BÖLGE sayesinde Suriyeli sığınmacıların ülkelerine dönmelerini sağlayacağız. Suriye’nin toprak bütünlüğünü koruyacak, tüm bölge halkını terörün pençesinden kurtaracağız.

“Allah yar ve yardımcınız olsun”

Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan kahraman Mehmetçiklerimizin her birini alınlarından öpüyor, kendilerine ve bu harekatta Türkiye’yle birlikte olan tüm yerel destek unsurlarına muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” cümleleri kullanıldı.

“Mehmetçiğimizin burnu bile kanamasın”

ÇTSO Ekim ayı meclis toplantısının başında konuşmada bulunan, Meclis Başkanı Osman Okyay’ın ise ilk gündem maddesi Suriye harekatı oldu. Okyay konuşmalarına Suriye’de yapılacak olan harekatta, Mehmetçiğimize başarılar diledi. Sonrasında Mehmetçiğimizin burnu bile kanamasın dileklerinde bulundu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com