“Türk ve Koreli mühendisler şaheser üretiyorlar”

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2019 yılı 3.dönem toplantısı dün İl Genel Meclisi toplantı salonunda, Vali Orhan Tavlı başkanlığında yapıldı. Gerçekleşen toplantıda 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü hakkında açıklamalarda bulunan Vali Orhan Tavlı, 5 bine yakın insanın çalıştığı köprü adeta bir kampüs gibi değerlendirmesinde bulundu. Vali Orhan Tavlı öte yandan, köprünün şantiyesi adeta öğrencilerin ve akademisyenlerin yetişme alanı gibi dedi.

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Orhan Tavlı başkanlığında dün saat 14.00’te gerçekleşti. Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleşen toplantıya, ilçe kaymakamları, bölge müdürleri, il müdürleri ve daire amirleri katıldı.

Karayolları Bursa Bölge Müdürü Sezgin Küçükkebir, toplantının ilk sunumunu gerçekleştirdi ve 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Köprünün inşasının hızla devam ettiğini belirten Küçükkebir, öte yandan köprüye entegre olacak karayollarının da yapımının hızla sürdüğünü dile getirdi.

Vali Orhan Tavlı ise, Küçükkebir’in sunumunun ardından, dünyanın en uzun asma köprüsü hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

“1915 Çanakkale Köprüsü’nde 5 bine yakın insanımız çalışıyor”

Vali Orhan Tavlı, “Her üniversiteden öğrencilerimiz gelip bizzat, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü’nde çalışma alanında, teknolojideki gelişmeleri yakından takip ediyorlar. Köprünün şantiyesi adeta bir kampüs gibi… Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin yetişme alanı gibi… 1915 Çanakkale Köprüsü önemli bir projedir. 1915 Çanakkale Köprüsü’nde 5 bine yakın insanımız çalışıyor.

“Köprü açıldığına bölge ekonomisine bir ivme kazandıracaktır”

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımıza ve kabinemizin çok kıymetli bakanlarımıza bu proje için şükranlarımızı sunuyorum. Şantiyeyi bir gezip, görün. Ülkemizin neler yaptığını, ülkemizin mühendislerinin neler yaptığını görün. Türk ve Koreli mühendisler bir şaheser üretiyorlar, yapıyorlar. 18 Mart 2022 yılında açıldığında hem ülkemiz hem bölgemiz ekonomisine müthiş bir ivme kazandıracaktır” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com