Milli tekvandoculardan büyük başarı

İspanya’nın Marina D’or bölgesinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’nı değerlendiren Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi ve Yıldızlar Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık “Sporcularımız tüm hünerlerini ortaya koyarak, mükemmel maçlar çıkarttılar. Şampiyonayı 3’ü altın, 2’si gümüş ve 8’i bronz olmak üzere 13 madalya ile tamamladık. Türkiye bu sonuçlarla genel klasmanda ve erkek takım sıralamasında Avrupa ikincisi, kız takım sıralamasında ise Avrupa üçüncüsü oldu.” dedi.

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından 1-3 Ekim 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Marina D’or bölgesinde düzenlenen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası’na katılan Türkiye Tekvando Milli Takımı; 3 Altın, 2 Gümüş,  8 Bronz madalya alarak adeta Avrupa’yı inletti.

Şampiyonayı değerlendiren Çanakkale Tekvando İl Temsilcisi ve Yıldızlar Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık, şunları söyledi:

“Milli takım antrenörü olarak görev aldığım Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda sporcularımız, şampiyon olabilmek için tüm hünerlerini ortaya koyarak mükemmel maçlar çıkartılar. Sporcularımızın almış oldukları bu büyük başarı sonucunda Türkiye, erkeklerde takım halinde Avrupa ikinciliğini, kadınlarda takım halinde Avrupa üçüncülüğünü genel klasmanda ise Avrupa ikinciliğini almayı başararak şampiyonaya damgasını vuran ülkelerden biri oldu. 41 ülkeden 534 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın son gününde, erkeklerde 53, 61 ve +65 kızlarda ise 47, 59 ve +59 kilolarında da müsabakalar yapıldı. Şampiyonaya 51 sporcu ile katılan Türkiye’yi son gün müsabakalarında toplam 6 sıklette 9’u erkek 13’ü kız olmak üzere 22 sporcu temsil etti.

Türkiye, son gün müsabakalarında 3 altın ve 3 bronz madalya elde ederek şampiyonaya muhteşem bir nokta koydu. Şampiyonanın son gününde erkekler 53 kiloda Berkay Erer ve 61 kiloda Ömer Furkan Körpe ile kızlar +59 kiloda Sude Yaren Uzunçavdar, Avrupa Şampiyonu oldu. Erkekler 53 kiloda Alperen Ayaz, +65 kiloda Mehmet Efe Özdemir ve kızlar 59 kiloda Büşra Öztürk ise bronz madalyanın sahibi oldu. Şampiyon sporcular, Ay-yıldızlı bayrak ile salonda tur atarken, İstiklal Marşımızı İspanya’da okutmayı başardı.

TOPLAMDA 13 MADALYA

Türkiye, böylelikle şampiyonayı 3’ü altın, 2’si gümüş ve 8’i bronz olmak üzere 13 madalya ile tamamladı. Şampiyonanın ilk iki gününde kızlar 41 kiloda Zeynep Nur Sarıçiçek ve 44 kiloda Meryem Elif İyin ile gümüş, 29 kiloda Hayrunnisa Gürbüz 33 kiloda Nehir Geniş, 37 kiloda Gökçenur Şirin, 44 kiloda Şeyma Köseoğlu ve erkekler 65 kiloda Uğur Dekli ile bronz madalya kazanmıştı. Türkiye bu sonuçlarla genel klasmanda ve erkek takım sıralamasında Avrupa ikincisi, kız takım sıralamasında ise Avrupa üçüncüsü oldu.”

Türkiye Tekvando Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin ise şunları söyledi:

“İyi bir şampiyonayı geride bıraktıklarını belirterek, “Yıldız takımımız 3 altın, 2 gümüş ve 8 bronz madalya ile gayet başarılı bir şampiyonayı geride bıraktı. Sporcularımız gelecek için umut verdiler. Yıldız milli takımlarımızda hem dünya hem de Avrupa şampiyonalarında başarılı olmaya devam edeceğiz.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com