Parayı götüren kim?

Çanakkale İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde neler oluyor? Bu birim ile ilgili o kadar çok iddia var ki ardı arkası kesilmiyor. İl Özel İdare Genel Sekreteri başta olmak üzere Meclis Başkanı ve tüm seçilmişlerin iddiaların tümünü bildiği ve ses çıkartmadığı ileri sürüldü.

Ortaya atılan iddialara göre, İl Özel İdaresi bünyesinde bulunan bu birimin yaptığı işler ve harcamalardan dolayı Sayıştay denetiminden yoksun olduğu, doğrudan temin limitinin de 300 bin lira olduğu ileri sürüldü. Son Genel Sekreter Abdullah Köklü’nün göreve geldiğinden bu yana eski Genel Sekreter Can Aksoy dönemindeki işlere bakıldığında bu gerçeklerin ortaya çıkacağı da iddia edildi.

CHP’li üyelerin seçimde bu birime hiç bir ismin alınmadığı, seçim sırasında muhtarlara baskı yapıldığı ileri sürüldü. Bir başka iddiaya göre de kentimizde birçok iş yapan Çanakkaleli firmaya iş verilmediği, tüm işlerin Bingöl’den getirtilen bir firmaya verildiği iddia edildi. Hatta aynı isimlere ait üç firma olduğu, CHP’li üyelerin bu konuda ön çalışma yaptığı ve kısa süre içersinde kamuoyu ile ilgili bilgileri paylaşacakları ileri sürüldü.

Çanakkaleli firma yetkilileri ise “Birileri parayı götürüyor ama kim götürüyor? Ne kadarı kime gidiyor? Bilemiyoruz” diyerek sorunlarını isim vermeden dile getirdiler. Yetkililerin bu konuda net bir açıklama yapması bekleniyor.

Güngör Yıldız

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com