O sokakta vatandaşlar artık isyan etti

Merkez’de, Cumhuriyet Meydanı’nın karşısında bulunan bir sokağın halkı, isyan etti. Mahalleli, tepkisini dükkan camlarına astıkları cümlelerle dile getirdi.

Özellikle okul zamanlarında, eğitim-öğretim sezonunun başlaması ile adeta nüfusu iki katına çıkan Tarla Sokak, bu dönemlerde bir sorunla boğuşuyor. Çevre konuları karşısında belirli bir duyarlılık seviyesini yakaladığımız bu günlerde yaşanan bu sorun bir yandan mahalle halkını utandırıyor.

Halk Eğitim Merkezi’nin bir hayli kalabalık öğrenci nüfusu özellikle ders aralarında sokakta vakit geçirdiklerin sokakta renkli görüntüler ortaya çıkıyor. Öğrencilerin tek problemleri ise izmaritleri yere atmaları. Bir değil, iki değil diyen sokak halkı artık atılan izmaritlerin sayısının artması üzerine çözümü sokağa ikaz yazıları yazmakta buldu. Vatandaşlar, “Lütfen sigara ve izmariti yerlere atmayın” ikazı ile gençleri kibarca uyardılar.

Mahalleli, “Her şeyi belediye personellerinden beklemek olmaz. Yaşadığımız yeri temiz tutmamız gerekmektedir. Biz biraz hassasiyet bekliyoruz” diyerek, herkesin kapısının önünü temiz tutması gerektiğine dikkat çektiler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com