Meteorolojiden yağmur uyarısı geldi

Meteorolojiden bu akşam başlaması beklenen yağışlarla ilgili olarak uyarı geldi. Uyarıda “Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Çanakkale’nin il geneli ile güney ve doğusunda (Ayvacık, Ezine, Bayramiç, Çan, Yenice, Biga) yerel olarak çok kuvvetli  (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge Müdürlüğü, bu akşam saatlerinde başlaması beklenen sağanak yağışlarla ilgili olarak uyarı yayımladı.

Uyarıda şu ifadeler yer aldı:

“Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün ve yarın bölgemiz genelinde görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinden itibaren etkisini artırarak İzmir, Çanakkale ve Balıkesir il geneli, Aydın’ın kıyı kesimleri (Kuşadası, Didim, Söke, Koçarlı ve Germencik)  ve  Manisa’nın  kuzeybatısında  (Kırkağaç  ve  Soma)  kuvvetli,  İzmir’in  kuzeyi (Bergama, Dikili ve Kınık), Balıkesir’in kuzey ve batısı (Edremit, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık, Havran,  İvrindi,  Balya,  Gönen,  Manyas,  Bandırma,  Erdek  ve  Marmara  Adası),  Çanakkale’nin güney ve doğusunda ( Ayvacık,Ezine, Bayramiç, Çan, Yenice, Biga) yerel olarak çok kuvvetli  (30-60 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com