Bizi İtip Kalkıyorlar

AKP’nin Kızılcahamam kampında bir milletvekili tam olarak böyle söylemiş. Toplantıda; parti içi şikayetlerin dile getirildiği bölümde söz alan bir vekil Cumhurbaşkanlığı korumalarını kast ederek: “Organizasyonlarda bizi itip kakıyorlar. Milletvekiline bunu yapan vatandaşa daha kötü davranıyordur” demiş. Vekil Bey yakın tarihimizi -galiba- unutmuş. Bırakın korumaları Başbakan olduğu dönemde Özel Kalem Müdür Yardımcısı bile vatandaşa tekme atmıştı.

Biz de İtilip Kakılıyoruz
Herhangi bir sebepten dolayı hükümeti ve hükümet politikalarını protesto hakkınızı kullandığınızı düşünün. Ne olur? İtilip Kakılırsınız. Hatta neden itip kaktıklarını “çünkü bunlar devlet düşmanı” diye falan anlatırlar.

Neden? Çünkü en kolayı bu. Çünkü cesurca “bu adamlar bizim polikalarımıza karşı” diyemiyorlar. Kutsal olan Devletin arkasına sığınıyorlar.

Senin İtilip Kakıldığın Yok Vekil Bey

Gül gibi yaşıyorsun be Vekil Bey. Tabir-i caiz ise hayat sana güzel. Derdin tasan yok.

İhaleye fesat karıştıranlar, terör seviciliği yapanlar, devletin içine dincileri sokanlar… Hepsi ya bizzat siz oluyorsunuz ya da BERABER YÜRÜDÜKLERİNİZ.

Yanlış anlaşılma olmasın. Vekil Bey’in: “Organizasyonlarda bizi itip kakıyorlar. Milletvekiline bunu yapan vatandaşa daha kötü davranıyordur” demesi hatalı falan değil. Yetersiz. Daha fazlasını da dürüstçe söyleyebilmesi lazım vekillerin. İşleri buralara getiren zihniyeti en başından eleştirebilmesi lazım.

Pahalılık Meselesi

AKP’nin iktidara gelmesini takip eden 10 sene için bile “bir önceki krizin izleri devam ediyor” bahanesini geçerli bulsak bile geriye 7 sene kalıyor. 2002’den beri ülkeyi yöneten tek bir parti var ve AY SONUNU getirmek deyim yerindeyse imkansız. Bakmayın asgari ücrete gelen dolgun zamlara. Aynı oranda -belki daha fazlası- masraflarımız arttı.

Yetkililerin Açıklamaları Kofti

Ülkemizin en önemli sorunlarından birisidir bu: Bir konu ile ilgili açıklama yapsın diye oraya dikilen yetkili lafı eveler geveler bir şey söyleyemez. Ekonomi kötü gider Ekonomi Bakanı düzgün açıklama yapamaz. Terör Örgütü saldırı yapar İçişleri’nden düzgün açıklama gelmez.

Lütfen düzgün açıklamalar yapınız. Vatandaşız biz. Açıklama bekleriz…

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com