ABD’li Büyükelçi’ye CHP’li Erkek’ten tepki:“Saygısızlıktır, hadsizliktir!”

CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin aleyhindeki bir tweetin beğenilmesine “Saygısızlık, hadsizlik” şeklinde tepki gösterdi.

Rahatsızlanan MHP Lideri Devlet Bahçeli aleyhine Ergun Babahan tarafından atılan tweet ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından beğenilince, kızılca kıyamet kopmuştu. Elçilik tarafından yapılan açıklamada, tweetin yanlışlıkla atıldığı ifade edilerek özür dilendi. Fakat pek çok siyasi figür, özrün yeterli olmadığını ifade etti. Bunlardan biri de CHP Çanakkale Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek oldu.

“Sosyal medya üzerinde özür, yeterli değildir”

Erkek, söz konusu paylaşımı, ‘hadsizlik, saygısızlık’ olarak değerlendirerek şöyle dedi: “ABD Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabından Devlet Bahçeli aleyhinde FETÖ firarisi bir kişinin yaptığı paylaşımın beğenilmesi, saygısızlıktır, hadsizliktir. Bu yapılan hata değildir. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Bu saygısızlık sadece Devlet Bahçeli’ye değil, tüm Türkiye’ye yapılmıştır. Sosyal medya üzerinden özür kesinlikle yeterli değildir.”

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com