51 Branş, 182 Kulüp, 66 Bin Sporcu

7-13 Ekim ülkemizde Amatör Spor Haftası olarak kutlanmaya devam ediyor. Dün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Amatör Spor Haftası’nın başlaması dolayısıyla bir tören düzenlendi. Çanakkale’de, 51 aktif branşta 182 spor kulübünün bulunduğunu belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, ayrıca Çanakkale’de 66 bin lisanslı sporcu olduğunu dile getirdi.

Amatör Spor Haftası’nın başlaması dolayısıyla düzenlenen etkinlikler, dün saat 11.00’de Golf Aile Çay Bahçesi’nde start aldı. Öğrenciler ve protokol üyeleri Golf Aile Çay Bahçesi’nden, Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’na kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Gerçekleşen yürüyüşe, İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Belediye Başkanvekili Özden Çetin, antrenörler ve sporcu gençler katıldı.

“Çocuklarımızı spora özendirmek en önemli hedefimizdir”

Çağlar Kaynak Basketbol sahasında düzenlenen etkinlikte konuşan İl Gençlik ve Spor Müdürü Aziz Sinan Alp, “Türkiye’de amatör sporun varlığını ve büyüklüğünün ne denli güçlü olduğunu görmüş ve bu sebeple her yılın Ekim ayının, ikinci haftasını amatör spor haftası olarak kutlamaktayız. Bu hafta kapsamında il merkezlerimiz ve ilçelerimizde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Amatör Spor Haftası çerçevesinde çocuklarımızı spora özendirmek en önemli hedeflerimizdendir.

“Çanakkale’de 51 aktif branşta 182 spor kulübü bulunmaktadır”

Devletimiz sporun tesisleşmesi ve geniş kitlelere ulaşması için büyük yatırımlarda bulunmaktadır. Çanakkale’de de bu amaçla yapılmış tesislerimizi görebilirsiniz. Her ilçemizde, spor sahalarına ve yeni yapılmış tesislerimize sahibiz. İlimizde 51 aktif branşta 182 spor kulübü bulunmaktadır. Çanakkale’de toplam 66 bin lisanslı sporcumuz bulunmaktadır. Çanakkale’de spor faaliyetlerinin arttırılması ve tesislerimizden tüm halkımızın faydalanması için kurumlar ile sürekli işbirliği içerisindeyiz” dedi.

Gerçekleşen etkinlik, sporcuların farklı branşlarda sergiledikleri kısa performanslarla son buldu.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com