Vatandaşla denizin arasında bir OTEL

Dünyaca ünlü oteller zinciri olan Hilton Otel’in Çanakkale’deki inşaatı, Çanakkale halkı için işkence oldu. Bitmesi gereken inşaat, üzerinden aylar geçmesine rağmen, sahille vatandaşın arasında sur gibi duruyor. Kentin en güzel yerinde 15 bin metrekare şimdilik hiç oldu. Çanakkale halkı yetkililere sordu; “Bu otel bitmeyecekse, ne olacak, süre nasıl sonuçlanacak?”

Dünyanın sayılı firmalarından birisi olan, turizm alanlarında bir oteline denk geldiğiniz Hilton’un Çanakkale’deki inşaatı yılan hikâyesine döndü. İnşaat başladı, hızla devam etti, sonra durdu, tekrar başladı ve tekrar durdu…

Parktec Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim şirketi tarafından yapımına 4 yıl önce başlanan Double Tree By Hilton’a şimdilerde çivi çakılmıyor. 29 Ekim 2018 tarihinde açılması planlanan otel o tarihte açılmadı. İnşaat faaliyetlerinin titiz bir şekilde yürütüldüğü otelin değiş açılışı, inşaatı bile durdu.

153 oda, 8 toplantı salonu, SPA merkezi ile 15 bin metrekare alan üzerinde bulunan Hilton inşaatı, Çanakkale halkını denizden kopardı. Kentin en güzel alanlarından birisi, denize sıfır bir arazi ne vatandaşa yar oldu ne de otele. Kıyı şeridi öylece kaderine bırakıldı. Vatandaşlar, Hilton ile ilgili bir bilgiye ulaşamadıklarını, inşaatın durumunun ne olacağını ve nasıl sonuçlanacağını, bizim aracılığımızla yetkililere iletiyorlar.

Hilton Otel ne olacak?

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com