Köylüler, vahşete isyan etti: “Canları sıkıldıkça kedi öldürüyorlar!”

Ayvacık’ın Gülpınar köyünde yaşanan hayvan katliamının yankıları sürerken köylüler de duruma isyan ediyor. Fuat Erkan isimli bir vatandaş da GÜNDEM’e yaptığı açıklamada tüyler ürpertici iddialara yer verdi. Erkan, “Zaman zaman köyde kediler eksiliyordu, kiminin gözleri bir anda kör oluyor, kimi sakat kalıyor, ölüyordu. Şimdi onlara ne olduğunu anlıyoruz. Çünkü bu insanlar canları sıkıldıkça kedi öldürüyorlar” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz gün Ayvacık’ın Gülpınar köyü, tam da Hayvan Hakları Günü’nde korkunç görüntülerle sarsıldı. Ş.Ö isimli bir kişinin, yanına 10 yaşlarında bir çocuk alarak köyde bulunan kediler başta olmak üzere bazı hayvanlara zarar verdiği iddia edildi. Olayın duyulmasının ardından jandarma köye gitti. İncemeler yapıldı, tutanaklar tutuldu. Fakat köydeki sular durulmuyor.

“Sana ne? İstediğimiz hayvanı öldürürüz, dediler”

Gülpınar’da yaşayan Fuat Erkan isimli bir vatandaş, GÜNDEM’e yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi: “Zaman zaman köyde kedilerimiz, baktığımız hayvanlar kayboluyordu. Kimisi kör oluyor, sakat oluyor, bazıları bir anda ölüyordu. Biz bu olayı öğrendiğimiz an anladık ki bunu bu insanlar yapıyor. Çocuğa da öğretmişler. Ş.Ö ve E.H ikisi arkadaş. Ş.Ö, E.H’nin 10 yaşlarındaki oğluyla yapıyor bunu. Olayı öğrenir öğrenmez biz tepki gösterdiğimizde ise E.H, ‘Sana ne? İstediğimizi hayvanı öldürürüz’ şeklinde konuştu.”

“10 yaşındaki çocuğun elinde pompalı tüfeğin işi ne?”

Tabii işin içine jandarma girince hepsi çark etti. Çocuğun cezai ehliyeti olmadığı için sadece onun üstüne yıkıyorlar. Yanlışlıkla yapmış, çöpe ateş ederken sekmiş kurşun diyorlar. Hepsi ifade değiştirdi. O halde 10 yaşındaki bir çocuğun elinde pompalı tüfeğin ne işi var?”

“Ölenler, yaralananlar var…”

Çanakkaleli tanınmış hayvanseverlerden Devrim Varol ise kedilerin durumu ile ilgili “Ayvacık Gülpınar köyünde pompalı tüfekle vurulan birçok kedi vardı. Olay şu an jandarmada. Ölenler, yaralılar var. Sabahtan beri bir sürü görüşme sonucu yol alabildik. Yaralı kediler korkup saklandıkları için sadece bir tanesi yakalanıp kliniğe alınabildi” şeklinde konuştu. Varol, yaralı kedilerin bulundukça tedavi altına alınacağını da sözlerine ekledi.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com