Çevrecilere “Terörist” Yaftasına Başkan Gökhan’dan Tepki

Çanakkale Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısında açılış konuşması yapan Başkan Ülgür Gökhan, Ordu’ya bağlı Fatsa ilçesindeki maden mücadelesinin FOX TV’de yer alan haber videosunu paylaştı. Haberin ardından Balaban eylemcilerine “terörist” yaftasında bulunanlara da kinayeli bir yorum ile tepki gösterdi.

Kirazlı bölgesinde iki aydır devam eden Su ve Vicdan Nöbetine katılanlara, büyük bir kesim destek verirken bir kesim de eleştirmişti. Eleştirilerin dozunu artıran bazı isimler eylemcileri terörist yaftası yapıştırmıştı. Bu nitelemeye Çanakkale Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan tepki geldi. FOX TV’de yer alan bir haber ile Fatsa’daki mücadeleyi meclis üyeleri ve kamuoyu ile paylan Gökhan, videonun ardından kinayeli bir yorum ile mesajını verdi.

Sondajların içme suyu kaynaklarını kuruttuğu, sulardaki ağır metallerin çok fazla çıktığı Fatsa’da köylülerin ellerini dahi yıkayamaz hale gelmesine gelen tepkileri gözler önüne seren haberi izleten Başkan Gökhan’ın kinayeli bir yorumda bulunarak, “İzlediğiniz videoda doğa teröristlerini gördünüz. Bu insanlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ama ‘doğa teröristi!'” demesi dikkat çekti.

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com