BEDAVACILAR 1-2!

Önceki gün toplanan Çanakkale Belediye Meclisi’nin belki de kent halkından en çok tepki alan kararı otobüs ücretlerine yapılan zam oldu.

Buna göre Tam Yolcu Ücreti 3.50, Öğrenci Ücreti 2.10, Güzelyalı-Dardanos-Çınarlı Tam Yolcu Ücreti 4.50, Güzelyalı-Dardanos-Çınarlı Öğrenci Ücreti 3.00, Kampüs içi yolcu ücreti ise 0.65 TL oldu.

Herkes doğal olarak “Bu kadar küçük bir şehirde, bu kadar pahalı ulaşım olur mu?” diye yazınca Şehiriçi Minibüs ve Motorlu Taşıt Kooperatifi Başkan Hasan Ateş sanıyorum ki savunma amaçlı olarak “Bedavacılar olmasa zam değil, indirim bile yaparız” gibisinden bir şey buyurmuş.

Bedavacı dediği de DEVLET tarafından belirlenen haklarından yararlanan insanlar.

Yok efendim 65 yaşında zengin adam cipine binmiyormuş da otobüsle geziyormuş. Yaşlılar otobüse çok biniyorlarmış, falan filan.

Bazı vatandaşlar da yorum yaparken otobüslerin doluluğunu 65 yaş ve üstü insanların şehiriçi otobüs kullanmalarına bağlamış.

Yahu bu millet ne zaman doğru kişiye-kuruma tepki vermeyi öğrenecek?

Sizin tıklım tıklım dolu otobüslerde, saunadan beter bir ortamda yer bulamadan seyahat etmenizin sebebi 65 yaş üstü insanlar değil.

Adı üstünde HALK OTOBÜSÜ bu. Sosyal bir hizmet.

Tüm hatlarda sefer sayıları arttırılarak, yeni araçlar alınarak, güzergâh düzenlemeleri yapılarak, farklı ulaşım yolları tertip edilerek çözülecek bir sorunu yaşlıları sabun yaparak mı halletmeyi düşünüyorsunuz acaba?

Ayrıca bu insanlar her otobüse bindiklerinde kullandıkları kartları vasıtasıyla devletin kooperatiflere vereceği katkıyı da garanti altına almış oluyorlar ki, aslında SADECE NÜFUS CÜZDANLARINI GÖSTERİP GEÇEBİLİRLER.

Kimse bir başkasını yasalar tarafından verilmiş hakkını kullanıyor diye sanki diğerlerine haksızlık ediyormuş gibi yaftalayamaz!

Asıl konuşmanız ve talep etmeniz gereken kent halkının tamamının ÜCRETSİZ bir şekilde kent içinde ulaşım sağlayabilmesi olmalı.

Yoksa daha böyle çok yanlış kapıyı kırmaya uğraşırsınız!

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com