Başkan Gökhan: “Afet toplanma tesislerimiz yeterli”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, üst üste yaşanan depremlerin ardından Çanakkale’nin olası bir depremde afet toplanma merkezlerinin yeterli olduğunu belirterek “Elbette eksiklikler var, tam anlamıyla çeşitli ihtiyaçlara cevap verecek şekilde donatılması gereken yerler var. Ama genel anlamda bakarsak Çanakkale’nin afet toplanma merkezleri yeterli” şeklinde konuştu.

Son günlerde sık sık depremlerle sarsılan Çanakkale’de, gündemin bir numaralı konusu ‘depreme karşı hazırlık’ oldu. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Çanakkale Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı’nda da gündeme gelen depremlerle ilgili Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan iddialı bir açıklama geldi.

“Bu anlamda iyiyiz”

Gökhan, olası bir depremde Çanakkale’nin afet toplanma alanlarının yeterli olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Afet toplanma tesislerimiz şu an yeterli… Özgürlük Bahçesi, Halk Bahçesi, Cumhuriyet Meydanı, Dardanos, Hamidiye tabyalarının olduğu alan, kurban kesim yeri, 70’inci yıl parkımız, cuma pazarımız var, Karacaören’de iki tane park alanımız var. Bunların toplanma alanı olması yetmez, donatılması lazım tuvaleti ile ihtiyaç alanlarıyla… Süreç içerinde onlar da olacaktır. Ama genel olarak Çanakkale olarak bu anlamda iyiyiz.”

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com