Hiçbir şey yolunda yürümüyor!

3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü kapsamında Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyon’suz’luğunda gerçekleştirilen yürüyüş etkinliği, organizasyon ve katılımdaki eksiklikler sebebiyle tam bir fiyaskoya dönüştü. Öğrencilerin bir türlü nizama girememesi, toplanma alanlarındaki dağınıklık ve gruplar arasında yürüyüşün başından sonuna kadar devam eden kopukluk, etkinliği gerekli ciddiyetten uzaklaştırarak lakayt bir görüntü çizdi. Öte yandan sözde sağlık için hareketli yaşamın teşvik edilmesi amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, kurumların asıl temsilcilerinin yer almaması da fiyaskonun bir başka boyutuydu. Öyle ki ne İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ne İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz yürüyüşe katılım göstermedi. Hal böyle olunca da, son günlerde üst üste sorunların patlak verdiği İl Sağlık Müdürlüğü’nün hepi topu bir yürüyüş etkinliğini dahi organize edemiyor olması, hiçbir şeyin yolunda ‘yürümediği’nin de ispatı oldu.

Son dönemlerde üst üste sorunların yaşandığı Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü, tam anlamıyla alarm vermeye başladı. Öyle ki koca kurum, hepi topu bir yürüyüş etkinliğini dahi hakkıyla yerine getiremez oldu. Keza geçtiğimiz sene ilgili tüm kurumların asıl temsilcilerinin iştiraki ile gerçekleştirilen 3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü Etkinliği, bu sene organizasyondaki aksaklıklar sebebiyle fiyaskoya dönüştü.

Neresinden tutsanız elinizde kalıyor

Özellikle gençleri sağlıklı yaşam için hareket etmenin önemine teşvik etmek amacıyla düzenlenen etkinlik, uzun bir zamandır ‘sembolik’ olmaktan öteye gitmiyor. Tuhaflık zincirinin ilk halkası, ‘yürüyüş’ için seçilen alanda başlıyor. Zira etkinlik, Çanakkale Valiliği ile Golf Aile Çay Bahçesi gibi birbirine oldukça yakın iki alan arasında gerçekleştirildiğinden, yürüyüşün amacı sahicilikten oldukça uzak kalıyor. Bu ‘sembolik’ yürüyüşün, gerekli ciddiyetten uzak kalmasının ikinci halkası ise yetkililerin nizamı sağlamadaki eksikliği ve öğrencilerin lakaytlığı ile patlak veriyor. Yürüyüş boyunca dağınık daireler oluşturan öğrenciler, ciddiyetten yoksun yetkililer ve diğer koordinasyon aksaklıkları, etkinliği sınıfta bırakan diğer unsurlardan… Ve işin asıl fiyasko boyuta da tam olarak burada başlıyor. Gençlere örnek teşkil etmesi gereken İl Sağlık ve Milli Eğitim İl Müdürleri, yürüyüşte ancak ‘müdür yardımcıları’ ile temsil ediliyor. Durum böyle olunca da yürüyüş etkinliği, neresinden tutsanız elinizde kalacak bir fiyasko olmaktan öteye gidemiyor.

Esra ÇanlıWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com