Kanada’da yaşam ÇOMÜ’de konuşuldu

Geçtiğimiz günlerde ÇOMÜ Terizoğlu Kampüsü içerisinde yer alan Troya Kültür Merkezi’nde farklı bir etkinlik gerçekleşti. Adam Evren Garipoğlu’nun konuşmacı olduğu seminere öğrenciler yoğun bir ilgi gösterdiler.

Kanada ve Türkiye vatandaşı olan ve Word 17 isimli oluşumu kuran Adam Evren Garipoğlu geçtiğimiz gün Çanakkale’deydi. Garipoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri ile geçtiğimiz gün Troya Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Kanada’da yaşamak ve Kanada’da girişimcilik konulu seminer saat 14.30’da başlarken, 16.30’da son buldu.

Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katılırken, özellikle son zamanlarda Türkiye’den tatile ve yaşamak için gidilen ülkelerin başında gelen Kanada, gençlerin ilgisini çekti.

Düzenlenene seminerle ve kendisi hakkında açıklamalarda bulunan Adam Evren Garipoğlu, “Toronto Kanada doğumluyum. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde iktisat okuduktan sonra Üniversite’den çıkarak Kanada’ya gittim. Kanada’da göçmenlik avukatlığı üzerinde yüksek lisans eğitimi aldım. Sonrasında Word 17 oluşumunu kurdum.

Türkiye’ye ile yurt dışı ülkelerinin haksız ithalat ve ihracatını bizim dengelememiz için genç nesillerin sisteme dahil olmaları gerekiyordu. Bu yüzden yurt dışından bize yapılan bu haksızlığı düzeltmek için ihracatı arttırmamız lazım diye düşündüm. Bu neticede Türk şirketlerini yurt dışına açmak ve bölgedeki ihracatlarını arttırmayı düşünerek bu oluşumu kurdum” dedi.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com