Yeni hizmet binası açıldı

Biga Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binasının resmi açılışı önceki gün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Biga Ülkü Ocakları’nın yeni hizmet binası için resmi açılış töreni düzenlendi. Açılışa Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanı Hakan İmamoğlu, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, MHP eski İl Başkanı Hakan Pınar, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, MHP Biga İlçe Başkanı Sadettin Saat, Çan Ülkü Ocakları Başkanı Hasan Dinç, Lapseki Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Yavuz, Adalet ve Kalkınma Partisi Biga Gençlik Kolları Başkanı Engin Tanrıkulu, Biga Belediye Meclis Üyeleri ve Biga Belediyesi Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci de katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları İl başkanı Hakan İmamoğlu, ülkücülüğün sonsuz vatan nöbeti olduğunu söyleyerek “Millet, devlet ve vatan söz konusu olduğunda ülkücüler gözünü kırpmadan vazifesini yerine getirmiştir. Payıma ne düşer buradan ne kazanırım kaygısı ülkücünün fıtratında yoktur. Ülkücülük binlerce yıllık Türk tarihinin bizlere yüklediği ağır ve kaçınılmaz sorumluluktur. Tarihimiz ve yakın zaman da yaşadığımız gelişmeler bize göstermiştir ki Milliyetçi-Ülkücü hareket Türk milletinin sigortası birlikte yaşama azminin çelikleşmiş ifadesidir. Ülkücü hareket sorumluluğunun farkında görevinin başındadır. Binlerce yıllık geçmiş sayısız Şehit ve şanlı bir tarihimizin de bizden beklediği budur. Bizler başkaları gibi kısır tartışmaların içine düşüp sürekli etrafımızda dönmeyiz. Bizler çıkar siyasetinden medet umanlar gibi dolambaçlı yollara girmeyiz. Bizler liderimiz Dr. Devlet Bahçeli Beyefendi gibi, Genel Başkanımız Dr. Sinan Ateş Beyefendi gibi dosdoğru yaşar millet için yaşar devlet için gerekirse can veririz. Bizden de beklenen budur. Çünkü biz davaya iman etmiş ülkücüleriz. Aziz vatanın neresinde olursa olsun her ocağımız binlerce yıllık Türk tarihinin şifrelerini taşımaktadır. Bu tarihe uygun kahraman nesiller yetiştirme gayretimiz millet nazarında her türlü takdirin üzerindedir. Millet gözündeki kıymet bizim için tarifsizdir.

Bugün burada ocağımızın yeni yerine taşınmasında toplu iğne ucu kadar emeği geçmiş her bir ülküdaşımızdan ve gönüldaşımızdan Allah binlerce kez razı olsun. Yeni ocak yerimiz Biga’mıza hayırlı uğurlu olsun.”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com