İŞKUR öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) işbirliğinde yapılan çalışmalarla üniversite öğrencileri İş Kulübü etkinlikleri hakkında bilgilendiriliyor.

Çanakkale İŞKUR İş Kulübü ve ÇOMÜ’de öğrenim gören farklı fakülte ve bölümdeki üniversite öğrencileri bir araya gelerek ÇOMÜ İş Kulübü Topluluğu’nu kurdu.

Çanakkale İŞKUR İş Kulübü Lideri Salih Ersoy; topluluk aracılığıyla öğrencilerin her yıl Üniversitede düzenlenen Kariyer Günü, İş Arama becerileri sunumları, İş Kulübü başvuruları gibi birçok etkinliğin organizasyonunu gerçekleştirme fırsatı bularak deneyim kazanacaklarını belirtti.

Üniversite öğrencileri 30 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında ÇOMÜ ÖSEM önünde açtıkları stantla üye kaydıyla birlikte ilgilenen öğrencilere Çanakkale İŞKUR İŞ Kulübü’nün eğitimlerine başvuru alacaklar. Öğrenciler CV hazırlama, mülakat teknikleri, beden dili gibi başlıklarda verilecek eğitimleri planlayan topluluk, tüm üniversite öğrencilerini iş hayatına hazırlamayı amaçlıyor.

Ersoy, İş Kulübü eğitimlerinin yıl boyunca devam edeceğini, ücretsiz ve sertifikalı bir eğitim olan İş Kulübü’ne katılmak için ÇOMÜ İş Kulübü Topluluğu veya Çanakkale İŞKUR’la irtibata geçilebileceği bilgisini verdi.

BİGA İŞKUR ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

İl Emniyet Müdürlüğü ve ÇOMÜ koordinesinde 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başlangıcı vesilesiyle Biga Prof. Dr. Ramazan Aydın Yerleşkesi’nde Biga İŞKUR Hizmet Merkezi’nin de aralarında bulunduğu on bir Kurumun katılımıyla 09.2019-27.09.2019 tarihleri arasında stant çalışması yapıldı.

Kurum tanıtımının ve bilgi paylaşımının amaçlandığı çalışmada İŞKUR, öğrencilere stajlarını yaparken aynı zamanda para da kazanabilecekleri İşbaşı Eğitim Programı (İEP), CV hazırlama, mülakat teknikleri gibi konularda eğitim veren İş Kulübü ve iş arama yapabilecekleri İŞKUR portalı hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Çalışmayı Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Biga Hizmet Merkezi Müdürü Ahmet Uzuner, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, yerinde ziyaret etti.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com