Fikir beyan etmediler

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, Çan ve Yenice’nin hiçbir neden göstermeksizin turizm merkezi olmaktan çıkarılmasıyla ilgili sorularımızı yönelttiğimiz Çanakkale Turistik Otelciler Derneği(ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Başkanı Ahmet Çelik konuyla ilgili dişe dokunur bir fikir beyan etmediler.

Çanakkale Turistik Otelciler Derneği(ÇATOD) Başkanı Armağan Aydeğer, Çan ve Yenice’nin turizm merkezi olmaktan çıkarılmasıyla ilgili sorduğumuz sorulara temkinli yaklaşarak “Bir yerin turizm merkezi ilan edilmesinin bir sebebi vardır, çıkarılmasının da öyle. Bunun nedenini bilmeden konuyla ilgili bir değerlendirme yapmak doğru olmaz” yanıtını verdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Başkanı Ahmet Çelik ise konunun oldukça önemli ve hassas olduğunu, kısa bir değerlendirmeyle açıklamanın yeterli olmayacağını söyleyerek fikir beyanında bulunmadı.

Öte yandan kentin, turizm otoritelerinin böylesine önemli bir konuda hala sessizliğini koruması, kamuoyunda tepki göreceğe benziyor.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com