Turan “Bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz”

Biga kıyı sınırlarındaki karasularında kum şırlanı avcılığının yasaklanması kararını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kum şırlanı avlanması meşhur Karabiga karidesinin doğasının yok edilmesine yol açıyordu. Bu yasağın yürürlüğe girmesiyle birlikte bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu sürece katkı sağlayan başta Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere, Karabiga Belediye Başkanımıza, Karabiga Su Ürünleri Kooperatif Başkanımıza, İl ve İlçe Tarım ve Orman İl Müdürlerimize ve çalışanlarına hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, kum şırlanı avcılığının yasaklanması kararını değerlendirdi. Turan yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

“Karabiga ziyaretimizde, Karabiga Belediye Başkanımız Ahmet Elbi ile Karabiga Su Ürünleri Kooperatif Başkanı ve yönetimi bir araya gelerek balıkçılarımızın adete kaderi olan kum şırlanı avcılığının yasaklanması talebinin takipçisi olacağımızı ifade etmiştik. Kum şırlanı gerek avlanması gerekse avlanma tekniğiyle meşhur Karabiga karidesinin doğasının yok edilmesine neden oluyordu. Bu nedenle karidesler bu alanlardan uzaklaşıyordu. En önemli konu Biga’mızın ve Karabiga’mızın geleceği dedik. Bununla ilgili görüşmelerimiz sonuç verdi.

Biga kıyı sınırlarında kalan karasularında kum şırlanı avcılığının yasaklanmasına ilişkin 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Karabiga’mıza, Biga’mıza hayırlı olsun.

Bu sürece katkı sağlayan başta Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli olmak üzere, Karabiga Belediye Başkanımıza, Karabiga Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Tevfik Kandemir’e, İl ve İlçe Tarım ve Orman İl Müdürlerimize ve çalışanlarına hemşerilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

Şehrimizi kalkındırmak, doğal güzelliklerimizi, mavi vatan olarak gördüğümüz denizimizi ve tüm canlı varlıkları korumak asli vazifemizdir. Her şey Çanakkale’miz için…”

Haber MerkeziWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com