TAKDİR ETMEK ÇOK MU ZOR?

Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler toplantısında muhteşem bir konuşma yaptı. Bir Türk Milliyetçisi olarak göğsümüz kabardı. Seversiniz, sevmezsiniz. AK Partilisiniz ya da değilsiniz amma ve lakin doğruya doğru, eğriye eğri demekle bir şey kaybetmezsiniz. O “Türkler” değil, “İnsan olan herkes” diyor. “O konuşmadan gurur duymak, o konuşmaya alkış tutmak, destek olmak ve yanında saf tutmak için ‘İnsan’ olmak yeterli” değil mi? Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç’un bununla ilgili, muhteşem yazısını, virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz. Buyurunuz:

“Dün yazmadım, bekledim, neler yazacaklar, neler söyleyecekler diye.”Bölünmek için hiç bir fırsatın kaçırılmadığı ülkemde bu ‘Muhteşem’ birleştirme olayı nasıl yankılanacak” diye merak edip bekledim.Bu ülkenin en uç solcusu olabilirsiniz.Muhafazakarlardan, AK Parti’den kutuplar kadar uzak..

Recep Tayyip Erdoğan’ı günahınız kadar da sevmeyebilirsiniz. Ama bu defa kabul etmeli, bu defa alkışlamalıydınız! Hele de muhalifseniz. “Biz muhalifiz ama, Sezar’ın hakkını da Sezar’a veririz” diyebilmek için.. Körü körüne, her şeye karşı çıkmadığınıza insanları inandırmak için.

GURURLANDIRICI

Başkan, Birleşmiş Milletlerde, tüm dünyanın ülke liderleri önünde, her ama her Türk vatandaşını gururlandıran bir konuşma yaptı. İki süper güç, Amerika ve Rusya liderlerinin de üstüne çıkan bir “Dünya Lideri” olarak konuştu.Dünya Lideri!.İçinde konuştuğu Birleşmiş Milletleri dahi en ağır şekilde eleştirerek “Ayrımcılık” yapanları yerden yere vurdu.Etnik ayrımcılık yapanlar.. İnanç ayrımcılığı yapanları..İzlemediyseniz sanmayın, sadece “Müslüman oldukları için” zulüm görenlerin arkasında durdu..Ülke ismi vererek, sırf Yahudi, sırf Hıristiyan oldukları için ayrımcılığa uğrayanları, hatta ayni din içinde, sırf mezhep farkı yüzünden, mesela Şii, Sünni diye ezilenlere sahip çıktı.. Tüm ayrımcı zalimleri kınadı..Ekran başında, nefesim kesilerek, göğsüm gururla dolarak izledim.Karşımda konuşan bir “Dünya Lider”iydi.Süper güçlerin de üstünde bir dünya lideri..

Konuşması, içeriği, edası, havası, tonlamasıyla tam bir lider..

Ne yazık ki, bu “Coşkuyu yaşayan ve yaşatan” havayı, yandaşı, muhalifi hiç bir yayın organında görmedim.. “Sıradan” olmak için yarıştılar sanki..Belki de 81 milyonu ile bizi ilk defa “Gururla” birleştirecek bir konuşma, tüm dünya liderlerinin önünde, onlara kafa tutarak, onları eleştirip yerden yere vurarak, olması gereken dünya düzenini anlatıyor, akıl veriyor ve biz bu “Gurur anıtı” konuşmayı ulusa anlatamıyoruz, medya olarak..Acaba kaç medya mensubu dinledi ki, merak ediyorum.O konuşmanın öyle farkında değiliz ki… 24 saat sonra baktım, köşe yazarları hala, birbirimizi yemekle meşgulüz. Yahu yiyin..Yiyin efendiler yiyin.. Ama Dünya önünde bir gün, tek gün de birleşin ki, millet görsün..Dünya da görsün.. “Konu Türkiye olunca bakın bu ulus nasıl herkes el ele, gönül, gönüle kenetleniyor” desin, herkes!”Biz de diyoruz ki; ne olurdu, Sayın Muhalefet Liderleri, Elmalar, Portakallar, İmamın, Hocanın oğulları, Mollalara, Seydalar, İpçiler, İpliksizler bu konuşmayı alkışlasalardı. Çok mu zordu?

Sağlıcakla kalınız.

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com