“Meslek odası olmaktan çıkıp, hukuk bürosuna döndük!”

TMMOB 45.Dönem 4. Danışma Kurulu’nda söz alan Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, “Kirazlı’daki tahribat ne yazık ki devam ediyor” dedi.

TMMOB 45. Dönem 4. Danışma Kurulu toplantısı çok sayıda üyenin ve temsilcinin katılımıyla Çanakkale’de, Ercan Adsız toplantı salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda katılan TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör söz aldı ve belirtti, “Bugüne kadar bu süreçle ilgili çok sayıda dava açtık!”

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, “Üzülerek söylüyorum, maalesef Kazdağları’nda yandaş 5 tane muhtar bu maden şirketleri ile ortak hareket ediyor. Onları odam adına ben kınıyorum.

Bir diğeri Ziraat Mühendisleri Odası 4 yılda 300’den fazla bu konulara ilişkin dava açmıştır. Artık meslek odasından çıktık ve bir hukuk bürosu haline geldik. Kazdağları’na ilk müdahale eden odalardan birisiyiz. Bunlara da dava açtık. Buradaki tüm mücadele edenlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Kirazlı’da,  Alamos Gold firması tarafından sürdürülen maden  faaliyeti ne yazık ki doğayı kala katletmeye devam ediyor” dedi.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com