Denetim başarılı geçti

Çanakkale Ticaret Borsası, TS EN ISO 9001 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belge yenileme denitimini başarıyla gerçekleştirdi.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın haberine göre Borsa üyelerinin rekabet edilebilirliğini ve büyümelerine katkıda bulunmak amacıyla, hizmet kalitesinden ödün vermeden Borsa Meclisi, Yönetim Kurulu ve personelleri ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Çanakkale Ticaret Borsası’nın hizmet kalitesini arttırarak sürekliliğini sağlamak üzere uyguladığı TS EN ISO 9001:2015 Belge Yenileme tetkiki 25-26 Eylül 2019 tarihlerinde Çanakkale Ticaret Borsası hizmet binasında gerçekleştirildi.

Türk Standartları Enstitüsü Baş Araştırmacı Necati Atalar tarafından gerçekleşen denetimde, Genel Sekreter Sevcan Elver, Kalite-Akreditasyon Sorumlusu Gözde Kartal, Proje-İstatistik Sorumlusu Burcu Genç Muhasebe Sorumlusu Musa Çelik, Laboratuar Sorumlusu Fatih Doğu hazır bulundu.

Genel Sekreterlik, Tescil Servisi, Muhasebe, Laboratuvar, Borsa Kalite Birimlerinde ve tüm süreçlerde dokümanların ve kayıtların örnekleme metoduyla incelenmesi, ilgili alanlardaki çalışmaların ve şartların gözlemlenmesi suretiyle gerçekleşen tetkikler kapsamında; Borsada yürütülen faaliyetlerin TS EN ISO 9001:2015 standartlarına, dokümantasyon ve uygulama açısından uygunluğu denetlendi.

2 gün süren denetim sonrasında, Ticaret Borsasının 2008 yılından bu yana sahip olduğu Kalite Belgesinin ISO 9001:2015 versiyonu Belge Yenileme Denetimi başarıyla tamamlandı ve 3 yıllık süreyle yenilendi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com