MR kuyruğu git gide uzuyor

Çanakkale’ye yapılan sağlık yatırımları ve açılan devasa hastaneler takdir görürken, bir MR sorunu var ki bekleyen kişi sayısı da, randevuların uzunluğu da günden güne artmaya devam ediyor.

ÇOMÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ve Anadolu Hastanesi’nde MR cihazı olmayınca, Çanakkale’nin yükünü Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki cihaz çeker oldu. Önceleri bir hafta, 10 günde gelen çekim randevuları şimdilerde 15 gün hatta 20 günlere uzadı. 7/24, gece-gündüz çalışan tek MR cihazı Çanakkale’nin yükünü çekmeye çalışırken, vatandaşın sağlığıyla ilgili kafasındaki soru işaretleri ise artmaya devam ediyor.

Boynu, beli ağrıyan ve doktoruna görünen bir hasta için MR girişi yapılıyor. Doktor MR girişini yaptıktan sonra hastane içerisinde MR tabelalarını takip ederek cihazın olduğu alana giden hasta randevu için uzun kuyruğa dahil oluyor. Sabahları bilhassa kuyruğun oldukça uzun olduğunu belirten vatandaşlar akşama doğru yoğunluk azalıyor ifadesinde bulundular.

Kuyrukta sıra kendisine gelince adeta şok yaşayan vatandaş en yakın 20 gün sonraya randevu alabiliyor. Hal böyle olunca Çanakkale Merkez’den ve ilçelerden gelen hastaların bekleme süreli endişelerini daha da arttırıyor.

Edinilen bilgiye göre Kasım ayının başı gibi Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne yeni MR cihazı alınacak. Yeni alınacak cihazla birlikte kentteki MR sayısı 2’ye çıkacak ve randevu süreleri 10 günü geçmeyecek.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com