Meclisin CHP grubu Bakanlığa dilekçe verdi

İl Genel Meclisi’nin CHP Grubu Ankara’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ardından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına gitti. Kirazlı Altın Madeni Projesi hakkında hazırlanan dilekçeler bakanlıklara sunuldu.

İl Genel Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi grubu geçtiğimiz gün başkente gittiler. İl Genel Meclisi Başkanı Sadık Göğüsgeren’in de aralarında bulunduğu CHP gurubu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ziyarette bulundular. CHP grubunun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan sonraki durağı ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı oldu.

Konuya ilişkin İl Genel Meclisi CHP Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, “Çanakkale CHP İl Genel MEclis Grubu olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ziyaretinde bulunarak Kirazlı Altın Madeni Projesi’nde ÇED ve PTD’deki hukuka ayrılılıklarla ilişkin dilekçemizi sunacağız. Sonrasında ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ziyaretinde bulunarak Doğu Biga Madencilik A.Ş’ye ait işletme ruhsatının iptali ve süre bitiminde yenilenmemesi talebine ilişkin dilekçemizi sunacağız” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com