Gözler 125. Derbide

Dünyanın sayılı derbilerinden biri olan Fenerbahçe-Galatasaray mücadelesi bugün saatler 20.00’yi gösterdiğinde başlayacak. Tüm Türkiye’de gözler bu müsabakaya çevrilecek.

Süper Lig’deki 125. Müsabakalarına hazırlanan iki ekip bu maçı saymazsak tam 124 defa karşı karşıya geldiler. Dünyanın sayılı mücadeleleri arasında gösterilen Fenerbahçe-Galatasaray derbisi sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde ilgi görmeye devam ediyor. İki İstanbul kulübünün ise Çanakkale’de birçok taraftarı bulunuyor.

Bundan önce oynana 124 mücadelede Fenerbahçe’nin üstünlüğü devam ediyor. Fenerbahçe oynanan müsabakaların 50’sinde rakibine karşı üstün gelirken, Galatasaray ise 33 maçtan galibiyetle ayrıldı. Süper Lig Cemil Usta Sezonu’nun 6. Haftasında, bugün saat 20.00’de başlayacak mücadelenin hakemi, Avrupa’da çok sayıda maç yönetmiş, Türkiye’nin en tecrübeli hakemlerinden Cüneyt Çakır…

Çanakkale’de gözler derbiye çevrilmiş durumda… Sporseverler Pazar gününün arifesinde işi gücü bırakıp her derbide olduğu gibi kordon boyuna akın edecekler.

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com