Atık elektronik eşyalar toplanıyor

Çanakkale Belediyesinin, çevre duyarlılığı ve bilincinin arttırılmasına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında hayata geçirilen Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Ayrı Toplanması projesi devam durmaksızın devam ediyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) geri dönüşüme ve geri kazanıma destek sağlanması amacı ile 444 17 17 (1152) nolu Çağrı Merkezimizden randevu alınması halinde atık elektronik eşyalar her Perşembe günü evlerden toplanmaya devam ediyor.

Belediye tarafından paylaşılan haberde, “Öte yandan kentlilerimiz de atık elektrikli ve elektronik eşyalarını Mahalle Meclisleri, Mahalle Muhtarlıkları, Çanakkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Sosyal Yaşam Evlerine de bırakabilirler. Ayrıca kentlilerimizin Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyalarını çarşı içerisine konulan konteynıra de bırakabilirler.

2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılı içerisinde de düzenlenecek olan kampanyaya anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okullar katılabilecektir. http://basvuru.tyk.org.tr adresi üzerinden gerçekleştirilecek olan kampanya başvuruları 15 Kasım 2019 Cuma gününe kadar devam edecektir” cümleleri yer aldı.

Haber Merkezi

 

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com