GSM operatörleri sınıfta kaldı!

5G teknolojisine geçmeyi beklediğimiz bu günlerde GSM operatörleri, İstanbul’da meydana gelen depremde sınıfta kaldılar.

İletişim çağında yaşadığımız, 21.yüz yılın içerisinde yer aldığımız günlerde GSM operatörleri oldukça önem arz ediyor. 5G teknolojisine geçmeyi beklediğimiz günlerde GSM operatörleri dün sınıfta kaldılar.

İstanbul’da meydana gelen 5.7’lik deprem tüm Marmara Bölgesi’nde panik havası yaratırken, vatandaşlar özellikle İstanbul’daki akrabalarını aramak için telefonlara sarıldılar. Ancak karşı tarafta her hangi bir muhatap bulamadılar. Çanakkale’de de aranılan numaralara ulaşılamadığı görüldü. Aşırı yüklenmeden dolayı hatlarda yoğunluk yaşandığını ve kısa süreli olarak hatların donduğu şeklinde açıklamalar yapan GSM operatörleri hiçbir şekilde vatandaşı tatmin edemediler. Vatandaşın ulaşım problemi ile endişesinin giderek arttığı gözlendi.

Depremden yaklaşık 1 saat sonra kesintisiz iletişim sağlanırken, Çanakkaleliler depremde GSM operatörlerinin sınıfta kaldıklarını belirttiler.

Tunahan Ünsal

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com