Asansör talebine destek büyük

Engelli yaşlı ve bebeği olan vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesi için feribotlara asansör konulması için imza kampanyası başlayan İyi Parti Merkez İlçe Yöneticisi Bahar Tan’a destek yağıyor.

GESTAŞ’a ait bazı feribotların merdivenlerine yerleştirilen düzeneğin kullanışlı olmaması nedeniyle feribotlarda aşağı katta kalan vatandaşların mağduriyeti devam ediyor. Engelli, yaşlı veya bebek arabalı birçok vatandaşın merdivenlerden çıkmakta güçlük çektiğini dile getiren ve asansör yapılmasını talep eden Bahar Tan, Cumhuriyet Bulvarı’nda kurduğu masa ile birkaç gün önce imza kampanyası başlatmıştı. Tan’a her geçen gün destek büyüyor. Vatandaşların çok sayıda imza verdiği dilekçeye siyasilerin de desteğini esirgemediği görüldü.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve İyi Parti İl Başkanı Selahattin Yıldızlar’ın da destek verdiği imza sayısı şimdiden bini geçti.

“İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNDEN DE DESTEK ALACAĞIZ”

Gazetemize konuşan Tan, “Vapurlardaki mağduriyeti bizzat yaşıyorum. Feribotlarda kantin, lavabolar, kapalı oturma alanları hepsi yukarıdayken aşağıda yalnızca araçlar bulunuyor. Engelli veya yaşlı olup yukarı çıkamayan vatandaşlar, aşağıda beklemek zorunda kalıyor. Özellikle kışın çok olumsuz sonuçlar doğuruyor çünkü insanlar Boğaz’ın soğuk rüzgarına maruz kalıp hasta oluyorlar. Bu bizzat benim de başıma geldi. Bundan dolayı burası özellikle Çanakkale Merkez’den Eceabat’a ve Kilitbahir’e giden feribotlara asansör konulmasını istiyoruz. Bireysel olarak başlatmıştım ama şimdi İyi Parti olarak devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın yanı sıra şehrimizin önde gelen pek çok isminden de imza topladım. Yalnızca önümüzdeki hafta içi tüm il genel meclisi üyelerimizin de imza desteğini alarak dilekçeleri teslim edeceğim.”

DİLEKÇELER VALİLİĞE TESLİM EDİLECEK

Çanakkale Valiliği’ne verilecek dilekçelerde şu ifadeler yer aldı:

“Gestaş vapurlarında engelli yolcular, ortopedi hastaları, yaşlılar ve bebek arabalı hanımlar gibi merdivenden çıkamayan yolcular zemin katta beklemek zorunda kalmakta, yanlarındaki yakınlarıyla birlikte kışın boğazın keskin rüzgarına maruz kalıp hastalanmakta, vapurun üst katlarındaki koltukları, kapalı alanı, kantini ve tuvaletleri kullanamamaktadırlar. Yolcuların bu mağduriyetlerinin giderilmesi için vapurlarınıza (basit bir düzenekle de olsa) asansör eklenmesini, yapılamıyorsa asansör bulunan 18 Mart, Seddülbahir, Mesudiye, 57. Alay, Çanakkale, Gelibolu adlı vapurlardan en az iki tanesini Çanakkale Merkez – Eceabat ve Çanakkale Merkez – Kilitbahir hatlarına verilmesini bilgilerinize arz ederiz.”

Eylem Gözeldere

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com