Şampiyonlar Çan’da güreşti

Çan’ın kurtuluş yıl dönümü sebebiyle Çan Belediyesi tarafından gerçekleştirilen güreş etkinliklerinde Dünya şampiyonu Osman Göçen’le Çan Belediyesi Güreş Kulübü’nün yetiştirdiği milli güreşçi Feyzullah Aktürk kıran kırana bir müsabakaya imza attılar.

Çan Belediyesi tarafından, kurtuluş yıl dönümü sebebiyle düzenlenen güreş müsabakaları Çan halkı tarafından ilgiyle takip edildi. Toplamda 44 sporcunun katıldığı güreşlerin son müsabakası ise Milli Sporcular Feyzullah Aktürk ve Osman Göçen arasında gerçekleşti. Kıran kırana geçen mücadelede gülen taraf Feyzullah Aktürk oldu. Çan Kaymakamı Mustafa Gürdal, Aktürk’e altın hediye ederken Osman Göçen’e ise hediyesi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından takdim edildi.

Müsabakaların ve törenin sonrasında konuşan Bülent Öz ise duygularını “Dünya Şampiyonu Osman Göçen ile Çan Belediyesi Güreş Kulübü’nün yetiştirdiği milli güreşçimiz Feyzullah Aktürk’ün nefes kesen mücadelesi Çan Atatürk Şehir Meydanı’nda yaşandı. Bu çekişmeli güreşe katılım sağlayan tüm Çanlı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” sözleriyle ifade etti.

Esra Çanlı

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com