AK Parti’den açıklama: “İkbal umudu kalmayanların yolu karalaması doğru değil”

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı yaptığı yazılı bir açıklamayla eski İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın partiden istifa ederken kullandığı cümlelere gönderme yaptı. Açıklamada “İkbal umudu kalmayanların ayrılırken yürüdüğü yolu karalayarak ayrılmasını da doğru bulmayız. İlke ve esaslarımızdan taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.” denildi.

AK Parti İl Başkanlığı, önceki gün partiden ayrıldığını açıklayan Yeşim Karadağ’ın açıklamalarına yanıt verdi. Yazılı olarak yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Yakın tarihte coşkuyla 18.kuruluş yıl dönümünü kutlayan AK Partimiz, onyedi yıldır önüne çıkartılan tüm engelleri aşarak ülkemizi yönetmekte, 2023 hedeflerine doğru milletiyle el ele emin adımlarla devam etmektedir. Kurulduğu günden beri yolculukta yorulanlar veya yoldan çıkanlar olduğu gibi, yeni katılanlarda olmaktadır. Bu olağandır. Ayrılana usulüne uygun ayrılırsa yolun açık olsun deriz. Lakin ikbal umudu kalmayanların ayrılırken yürüdüğü yolu karalayarak ayrılmasını da doğru bulmayız. AK Parti Genelbaşkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kuruluş ilke ve esaslarından asla taviz vermeden milleti ile beraber samimiyet, gayret ve tevazu ile yoluna devam etmektedir ve edecektir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Haber Merkezi

 WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com