80 özel eğitim öğrencisi Çanakkale’yi gezdi

Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yürüttüğü ‘Engelsiz Eğitim Programı’yla Tekirdağ ve Edirneli 80 öğrenci aileleriyle birlikte destanlar şehri Çanakkale’yi gezdi.

Turkcell’in özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için hayata geçirdiği Engelsiz Eğitim Programı kapsamında düzenlenen kültürel geziler devam ediyor. Program kapsamında son olarak Tekirdağ ve Edirneli öğrenciler aileleriyle birlikte Çanakkale’yi keşfetti.

Çeşitli sebeplerden ötürü sosyal hayata kısıtlı şekilde dahil olabilen çocuklar için Turkcell Engelsiz Eğitim Programı kapsamında düzenlenen kültürel geziler kapsamında Tekirdağ Şehit Muharrem Yanal Özel Eğitim Meslek Okulu ve Edirne Faika Erkurt Özel Eğitim Meslek Okulu’ndan 80 öğrenci, velileri ile birlikte katıldı.

57. Alay ve Conk Bayırı ziyareti ile başlayan turda çocuklar; Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Çanakkale Şehitler Abidesi ve Kilitbahir Kalesi’ni gezme fırsatı yakaladı. Böylece bir tam gün boyunca hem tarihi önemi hem de doğal güzellikleriyle hayran bırakan şehri daha yakından tanıma ve keyifli zaman geçirme şansı buldular.