Gelenek bu yıl da bozulmadı

Merkezi İngiltere’de bulunan ve Gelibolu Derneği’nin misafiri olarak Gelibolu’ya her yıl yaptıkları geleneksel gezilerini gerçekleştiren Gallipoli and Dardanelles International Derneği, Belediye Başkanı Özacar’ı da makamında ziyaret etti.

Gelibolu Belediyesi’nin haberine göre ilçeye her yıl bir gezi programı gerçekleştiren ve geleneksel hale dönüşen bu organizasyonu bu yıl için 20-24 Eylül tarihleri olarak belirleyen Gallipoli and Dardanelles International Derneği, şehitlik bölgesi ziyaretlerinin ardından Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı da makamında ziyaret etti.

Gallipoli and Dardanelles International Derneği’nin Başkanı John Crowe, Gelibolu Derneği Başkanı Süleyman Taş, emekli Tuğgeneral Haldun Solmaztürk’ün öncülüğünde gerçekleşen programda heyette İngiltere’den Tinsley GDI üyeleri Andrew Margaret, Paul McCue’nın yanı sıra Ankara Büyükelçiliğinde görevli diplomatlar Kanadalı Todd Lorna Braithwaite ve Alman Karin Jordan ile Bosna Hersekli diplomat ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği üyesi  olan Senadin ve Ajdina Sabanija çifti ile yine Bosna Hersek’den Faris, Adi, Lajla Sabanija hazır bulundular.

Gallipoli and Dardanelles International Derneği’nin başkanı John Crowe, geleneksel hale getirdikleri Gelibolu gezilerinde heyetlerine her yıl farklı isimleri dahil etmeye özen gösterdiklerini vurgulayarak, “Gelibolu, dünyada yaşayan herkes tarafından görülmesi gereken eşsiz bir yer” ifadesini kullandı.

Belediye Başkanı Özacar da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek “Siz değerli dostlarımızı her yıl aramızda görmekten oldukça mutlu oluyoruz. Bu tür organizasyonların daha geniş katılımlı şekilde sürmesi ve yeni nesillerin birbirini tanıma şansı elde edecek kapsamda düzenlenmesi ve bunun dünya barışına katkı sunması bizlerin en büyük dileğidir” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda karşılıklı kitap ve broşür takdimi yapılıp, Atatürk portresi önünde birlikte anı fotoğrafı çekildi.WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com